მირზა დავითაია მირზა დავითაია
  • დაბადების თარიღი
  • 30-08-1975

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 25-12-2009)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართლისმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კულტურის, ძეგლთა დაცვისა და სპორტის სამინისტრო, მინისტრის მრჩეველი (2008)
  • საქართველოს კულტურის, ძეგლთა დაცვისა და სპორტის სამინისტრო, მინისტრის მოადგილე (2006 - 2008)
  • საქართველოს კულტურის, ძეგლთა დაცვისა და სპორტის სამინისტრო, რეგიონული დეპარტამენტის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი. ინფორმაციისა და კომუნიკაციების დეპარტამენტის დირექტორი (2004 - 2006)
  • საქართველოს დემოკრატიული პრინციპებისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის კავშირი, პასუხისმგებელი მდივანი (2002 - 2003)
  • "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა", სხვადასხა პოზიციებზე (2002 - 2004)
  • "Publicis MCD" (ერლანგენი), დამდგმელი მხატვარ–დიზაინერი (1999 - 2002)
  • "Intermedien" (ნიურნბერგი), დამდგმელი მხატვარ–დიზაინერი (1996 - 1999)
  • "Penta-TV" (ჰამბურგი), დამდგმელი მხატვარი (1995)
  • "Cartoon-Film" (ბერლინი), მხატვარი–მულტიპლიკატორი (1994 - 1995)
  • საქართველოს სახელმწიფო კინოსტუდია, მხატვარი–მულტიპლიკატორი (1993 - 1994)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-2007)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 25-12-2009)

კომიტეტი

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (26-06-2008 - 25-12-2009)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეებთან ურთიერთობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 25-12-2009)
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 26-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ჩრდილოეთ კავკასიის რესპუბლიკების პარლამენტებთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (31-07-2009 - 25-12-2009)
  • arrow
    სომხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 25-12-2009)
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 25-12-2009)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 25-12-2009)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 25-12-2009)
  • arrow
    ინდოეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 25-12-2009)
  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 25-12-2009)