ვასილი დავითაშვილი ვასილი დავითაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-04-1958

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (13-10-2011 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თელავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური აღზრდა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სატყეო საინჟინრო

სამუშაო გამოცდილება

  • თელავის მუნიციპალიტეტეს გამგებელი (2009 - 2011)
  • თელავის მუნიციპალიტეტის გამგებლის პირველი მოადგილე (2009)
  • შპს "თელავის ინფრასტრუქტურისა და უზრუნველყოფის სამმართველო" დირექტორი (2007 - 2009)
  • საპროექტო სახარჯთახრიცხვო ბიურო, დირექტორი (2006 - 2007)
  • თელავის გამგებლის მოადგილე (2005 - 2006)
  • თელავის გამგებელი (2002 - 2005)
  • თელავის საბინაო-კომუნალური მეურნეობა, უფროსი (1995 - 2002)
  • თელავის გამგეობის კომუნალური განყოფილება, უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი (1995)
  • თელავის კომუნალურ საწარმოთა კომბინატი, კომბინატის უფროსი (1986 - 1995)
  • საბინაო-სამშენებლო კოოპერატიული გაერთიანება, თავმჯდომარე (1983 - 1986)
  • საბინაო-სამშენებლო კოოპერატიული გაერთიანება, ინსპექტორი (1980 - 1983)
  • "საქსოფლმშენმონტაჟი", მე-3 ტრესტი, სმმკ 11, მუშა (1973 - 1980)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2009)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (20-10-2011 - 21-10-2012)