მელს ბდოიან მელს ბდოიან
  • დაბადების თარიღი
  • 25-04-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №41 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საბჭოთა კავშირის შსს აკადემია
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ნინოწმინდის საბაჟოს უფროსი (1995 - )
  • ნინოწმინდის გამგებლის მოადგილე (1993 - 1995)
  • შს რაიგანყოფილების უფროსის მოადგილე (1992 - 1993)
  • ბოგდანოვკის აღმასკომის თავმჯდომარე (1989 - 1992)
  • შს რაიგანყოფილების უფროსის მოადგილე, უფროსი (1981 - 1989)
  • სსდ წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების უფროსი ინსპექტორი (1976 - 1982)
  • შს რაიგანყოფილების უბნის ინსპექტორი (1973 - 1976)
  • შს რაიგანყოფილების საბავშვო ოთახის უფროსი ინსპექტორი (1973)
  • ბოგდანოვკის აფთიაქის მძღოლი (1971 - 1973)
  • მილიციის საშუალო სპეციალიზირებული სკოლის კურსანტი (1969 - 1971)
  • ბოგდანოვკის რაიონული საავადმყოფოს მძღოლი (1968 - 1969)
  • საბჭოთა არმიის რიგები (1966 - 1968)

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი „მილიციის წარჩინებული" მედალი „ხანძარზე თავდადებისათვის“

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სომხეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)