მზია თოთლაძე მზია თოთლაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 31-12-1956

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სამედიცინო ტექნიკუმი
  • სპეციალობა
  • ფარმაცევტია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2002 - 2004)
  • პირველი კლინიკური საავადმყოფოს აფთიაქის ანალიტიკოსი (1978 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (22-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-05-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (28-04-2004 - 25-05-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    შვეიცარიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)