ზურაბ კოსტავა ზურაბ კოსტავა
  • დაბადების თარიღი
  • 17-03-1970

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ლითონების წნევით დამუშავების მანქანები და ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „ყაზბეგი“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (2000 - 2004)
  • შპს „ყაზბეგი-კასტელი“, ინჟინერ-მექანიკოსი (1999 - 2000)
  • შპს „ყაზბეგის“ ინჟინერ-მექანიკოსი (1997 - 1999)
  • სს „საქნავთობპროდუქტის“ გენერალური დირექტორის მოადგილე (1994 - 1996)
  • არქიტექტურულ-დიზაინერული კომპანია „ადფ“ სარეკლამო და მარკეტინგის სამსახურის დირექტორი (1992 - 1994)
  • არქიტექტურულ-დიზაინერული კომპანია “ადფ" საპროექტო -საკონსტრუქტორო ბიუროს პირველი კატეგორიის ტექნოლოგი (1991 - 1992)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მეტალურგიის ფაკულტეტი (1987 - 1993)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (20-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (22-04-2004 - 20-02-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 06-03-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (09-10-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (26-02-2007 - 07-06-2008)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (30-04-2004 - 07-06-2008)