დავით აბაშიძე დავით აბაშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-04-1960

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 08-12-2000)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის მ. ვ. ლომონოსოვის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • დასაქმების ერთიანი სახელმწიფო ფონდის გენერალური დირექტორი (1993 - 1995)
  • სახელმწიფო კანცელარიის ეკონომიკურ საკითხთა წამყვანი სახელმწიფო მრჩეველი (1992 - 1993)
  • საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის ეკონომიკური რეფორმებისა და ადგილობრივი მმართველობის სახელმწიფო კომისიის წამყვანი სახელმწიფო მრჩეველი (1991)
  • საგეგმო კომიტეტის განათლების, კულტურის, ჯანდაცვისა და სპორტის განყოფილების უფროსის მოადგილე (1989 - 1991)
  • საქართველო კპ ცკ-ის ინსტრუქტორი (1987 - 1989)
  • საქართველოს ალკკ ცკ-ის ინსტრუქტორი, სექტორის გამგე (1986 - 1988)
  • სახელმწიფო საგეგმო კომიტეტის უფროსი ეკონომისტი (1985 - 1986)
  • 53-ე საშუალო სკოლის ალკკ კომიტეტის მდივანი (1983 - 1985)
  • საქართველოს სახალხო მეურნეობის მართვის ინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი, უმცროსი მეცნიერი მუშაკი (1982 - 1983)
  • მოსკოვის მ. ვ. ლომონოსოვის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1977 - 1982)
  • საქართველოს სსრ ჯანდაცვის სამინისტროს მთავარი სამმართველოს სამედიცინო ექსპერტიზის ბიუროს სანიტარი (1976 - 1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 24-11-2000)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 )

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-2000)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 24-11-2000)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი აზერბაიჯანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 08-12-2000)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 )