დალი აბაშიძე დალი აბაშიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 09-11-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №17 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ი.გოგებაშვილის სახ.თელავის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • კახეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულის მთავარი მრჩეველი, სამსახურის ხელმძღვანელი (1993 - 1995)
  • თელავის რაიონის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - 1993)
  • თელავის რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1990 - 1991)
  • თელავის რაიონული გაზეთის „ალაზნის განთიადის“ რედაქტორი (1988 - 1990)
  • ბაქოს უმაღლესი პარტიული სკოლის დასწრებული განყოფილების მსმენელი (1986 - 1987)
  • სახალხო დეპუტატთა თელავის რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1985 - 1986)
  • საქართველოს კომპარტიის თელავის რაიკომის მდივანი (1976 - 1985)
  • საქართველოს კომკავშირის თელავის რაიკომის პირველი მდივანი (1973 - 1976)
  • საქართველოს კომკავშირის თელავის რაიკომის მეორე მდივანი (1970 - 1973)
  • ი.გოგებაშვილის სახ. თელავის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1969 - 1970)
  • მექანიზაციისა და ელექტროფიკაციის თელავის ტექნიკუმის მასწავლებელი (1969)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • პედაგოგიურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის მდივანი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის მდივანი (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-03-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 28-03-2003)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (27-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)

კომისია

  • arrow
    საარჩევნო დარღვევების მიზეზების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სამანდატო და ეთიკის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 02-05-1997)