ბადრი აბზიანიძე ბადრი აბზიანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 26-02-1959

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ალ. წულუკიძის სახელობის ქუთაისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა, ლიტერატურა და ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის საქალაქო ორგანიზაციის აღმასრულებელი მდივანი, საორგანიზაციო მოხელე (1994 - )
  • საქართველოს კომპარტიის საქალაქო კომიტეტის ლექტორ-კონსულტანტი, ინსტრუქტორი (1990 - 1991)
  • საქართველოს კპ ლენინის რაიონული კომიტეტის ინსტრუქტორი, ლექტორი (1989 - 1990)
  • საქართველოს წიგნის მოყვარულთა საზოგადოების საქალაქო ორგანიზაციის გამგეობის პასუხისმგებელი მდივანი (1986 - 1989)
  • ს. ოფურჩხეთის საშუალო სკოლის მასწავლებელი (1985 - 1986)
  • ალ. წულუკიძის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტის მსმენელი, სტუდენტი (1979 - 1985)
  • სამშენებლო კომბინატის მუშა (1976 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 17-10-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (17-09-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იაპონია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)