ანზორ აბრალავა ანზორ აბრალავა
  • დაბადების თარიღი
  • 06-11-1958

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მართვის ავტომატიზებული სისტემები

სამუშაო გამოცდილება

  • საავიაციო საწარმოო გაერთიანების გენერალური დირექტორის მოადგილე (1999)
  • ისნის რაიონის საკრებულოს გამგეობის თავმჯდომარე, საკრებულოს წევრი (1999 - 1992)
  • საერო ინსტიტუტის „გაენათის“ ლექტორი, დოცენტი (1992 - )
  • საავიაციო საწარმოო გაერთიანების მთავარი ინჟინრის მოადგილე (1987 - 1999)
  • საავიაციო საწარმოო გაერთიანების განყოფილების უფროსი (1985 - 0987)
  • საავიაციო საწარმოო გაერთიანების ინჟინერ- სისტემოტექნიკოსი (1980 - 1985)
  • სამხედრო შეკრება-სწავლება (1980)
  • 95-ე პროფტექსასწავლებლის ელექტრიკოსი (1978 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 17-05-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-06-2002)

კომისია

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (30-05-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)