გურამ ადამაშვილი გურამ ადამაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-10-1948

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ნახევარგამტარები და დიელექტრიკები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო მეთაურის აპარატის სახელმწიფო მრჩეველი (1994 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამეცნიერო-კვლევითი ლაბორატორიის გამგე, მეცნიერ-ხელმძღვანელი (1988 - )
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის პროფესორი (შეთავსებით) (1987 - )
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი (1980 - 1988)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ზოგადი ფიზიკის კათედრის ასპირანტი (შეთავსებით) (1976 - 1978)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უმცროსი მეცნიერ-თანამშრომელი (1974 - 1980)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფიზიკის ინსტიტუტის ასპირანტი (1971 - 1974)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1966 - 1971)
  • საქსანტექრემმშენმონტაჟის რესპუბლიკური სამმართველოს მექანიკური საწარმოს ზეინკალი (1963 - 1966)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკურ მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)