ვიტალი აიდინოვი ვიტალი აიდინოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 28-08-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №25 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და საავტომობილო მეურნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტრანსპორტის სამინისტროს საავტომობილო კომბინატის დირექტორი (1989 - 1995)
  • წალკის რაიონულიგაერთიანება საქსოფლტექნიკის მმართველი (1982 - 1989)
  • საქართველოს მრეწველობის სამინისტროს რაინული სამრეწველო კომბინატის უფროსი (1980 - 1982)
  • საავტომობილო ტრანსპორტის სამინისტროს წალკის ავტოსაწარმოს მთავარი ინჟინერი, დირექტორი (1974 - 1979)
  • სოფლის მეურნეობის სამინისტროს პმკ-16, მთავარი მექანიკოსი, კოლონის უფროსი (1968 - 1974)
  • წალკის მეურნეობის ავტოსაწარმოს გამგე (1964 - 1967)
  • წალკის საბჭოთა მეურნეობა, წალკის რაიონული განათლების კვანძი, წალკის ავტოსაწარმო - მძღოლი (1957 - 1964)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საბერძნეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)