თეიმურაზ ანდრიაძე თეიმურაზ ანდრიაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 09-07-1954

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ი. ჭავჭავაძის სახელობის უცხო ენათა სახელმწიფო პედინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ინგლისური ენა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მექანიკა-მათემატიკის ფაკულტეტის დოცენტი 0,5 განაკვეთზე (1995 - )
  • თბილისის მერიის ადგილობრივი თვითმმართველობის ისნის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამოყენებითი მათემატიკისა და კიბერნეტიკის ფაკულტეტის მათემატიკური მეთოდების კათედრის დოცენტი, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მექანიკა-მათემატიკის ფაკულტეტის მათემატიკური ანალიზის კათედრის დოცენტი (1990 - 1994)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ი. ვეკუას სახელობის გამოყენებითი მათემატიკის ინსტიტუტის მათემატიკოსი, უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1984 - 1990)
  • სსრკ მეცნიერებათა აკადემიის მოსკოვის სტეკლოვის სახელობის ინსტიტუტის ასპირანტი (1981 - 1984)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამოყენებითი მათემატიკის ინსტიტუტის ლაბორანტი, მათემატიკოს-პროგრამისტი, მათემატიკოსი (1977 - 1980)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამოყენებითი მათემატიკის ინსტიტუტის ტექნიკოსი, ლაბორანტი (1971 - 1974)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    თვითმმართველობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)