ნაზი არონია ნაზი არონია
  • დაბადების თარიღი
  • 25-05-1955

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმციდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახ.დამცველისა სასამართლოებთან მუშაობის საკითხებში. რწმუნებელი (1998 - 2004)
  • ზუგდიდის რაიონის სასამართლო. მოსამართლე (1984 - 1998)
  • ენგურჰესის კომკავშირის კომიტეტი. აღრიცხვისა და სტატისტიკის სექტორის გამგე (1975 - 1978)
  • 46 ტექნიკური სასწავლებელი. სამართლის საფუძვლების მასწავლებელი (1973 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (31-01-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (04-06-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2004 - 31-01-2008)

კომისია

  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის ხელისუფლების მიერ საქართველოს მოქალაქეთა მიმართ განხორციელებელი ქმედებების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-10-2006 - 24-02-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)