ილია არჩემაშვილი ილია არჩემაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 30-08-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ლეიბორისტული (შრომის) პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თიანეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის ნიკო მუსხელიშვილის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ტყავის ნაკეთობათა ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სააქციო საზოგადოება "მაუდი" თიანეთის ფილიალის დირექტორი (2002 - 2004)
  • დაბა თიანეთის საკრებულო. თავმჯდომარე (2002)
  • თიანეთის რაიონული საკრებულო. თავმჯდომარე (1999 - 2002)
  • სააქციო საზოგადოება "მაუდი" ფილიალის დირექტორი (1997 - 1999)
  • სააქციო საზოგადოება "მაუდი'-ს თიანეთის ფილიალის მთავარი ინჟინერი (1993 - 1997)
  • საქ. მთიანეთის ეკონომიკური და კულტურული განვითარების საზოგადოებასთან არსებული ასოციაცია "იმედი". თავმჯდომარეს მოადგილე (1991 - 1993)
  • საქართველოს ალკკ თიანეთის რაიკომის მეორე მდივანი (1989 - 1990)
  • თბილისის მაუდ-კომვოლის კომბინატის "საბჭოთა საქართველო". მეხანძრე, ქვეოსტატი,ქვეოსტატი, ცვლის ოსტატის მოვალეობის შემსრულებელი (1985 - 1989)
  • თიამნეთის მოძრავმექანიზირებული კოლონა #38. მე-3 თანრიგის მუშა (1981 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-02-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)