თამაზი აქუბარდია თამაზი აქუბარდია
  • დაბადების თარიღი
  • 15-09-1951

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახემწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გამოყენებითი მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი, მენეჯმენტის ლაბორატორიის გამგე, სწავლული მდივანი, დირექტორის მოადგილე სამეცნიერო დარგში (1983 - )
  • ქირურგიის ინსტიტუტის სოციალური კვლევების განყოფილების უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1974 - 1983)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (27-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    მაკროეკონომიკური რეგულირების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)