ზურაბ ახმეტელი ზურაბ ახმეტელი
  • დაბადების თარიღი
  • 12-07-1948

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №18 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო-სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ასოციაცია "თილისის“ სპეცსამმართველოს N2 სამონტაჟო სამმართველოს უფროსი (1990 - 1995)
  • "თბილქალაქმშენის“ N4 სამშენებლო კომბინატის სამმართველოს უფროსი (1987 - 1990)
  • "მაღლივმშენის“ N3 სახლმშენებელი კომბინატის უბნის უფროსი (1987)
  • "მაღლმშენის“ მე-10 ტრესტის N1 სამშენებლო სამმართველოს მემონტაჟე, ბრიგადირი, ოსტატ-მშენებელი, სამუშაოთა მწარმოებელი (1971 - 1987)
  • კიროვის სახ.ჩარხმშენებელი ქარხნის ხარატი (1965 - 1971)
  • N6 პროფტექნიკური სასწავლებლის მოსწავლე (1963 - 1965)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (23-02-1996 - 09-02-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-05-1999 - 20-11-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სსკ (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)