ონარ ბაზიარი ონარ ბაზიარი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-02-1942

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №53 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მეხილეობა, მებოსტნეობა და მევენახეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ზეინდრის მ/მეურნეობის დირექტორი (1991 - )
  • აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარე -აღმასკომის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1988 - 1991)
  • აგროსამრეწველო გაერთინების თავმჯდომარის მოადგილე (1987 - 1988)
  • საკონსერვო ქარხნის დირექტორი (1985 - 1987)
  • ციხესულორის ს/მ დირექტორი (1982 - )
  • ახალსოფლის მეურნეობის დირექტორი (1974 - 1979)
  • ახალსოფლის საბჭოთა მეურნეობის დირექტორის მ,შ. (1974 - 1991)
  • ახალსოფლის მარჯანიშვილის სახ. კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1973 - 1974)
  • ბალღოჯიანის „წითელი ოქტომბრის“ კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1972 - 1973)
  • ახალსოფლის მარჯანიშვილის სახ. კოლმეურნეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1965 - 1972)
  • მარჯანიშვილის სახ. კოლმეურნეობის აგრონომი (1965)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (15-09-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (15-10-1996 - 15-09-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-06-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)