ირაკლი ბათიაშვილი ირაკლი ბათიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-07-1961

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №2 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • დიალექტიკური მატერიალიზმი

სამუშაო გამოცდილება

  • საინფორმაციო-სადაზვერვო სამსახური (1993)
  • სახელმწიფო საბჭო (1992 - 1993)
  • ფილოსოფიის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1983 - 1991)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 23-12-2003)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 17-05-2002)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 07-05-2003)
  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (03-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის თავმჯდომარე (28-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (04-03-2002 - 22-04-2004)