რამიზ ბაქიროვი რამიზ ბაქიროვი
  • დაბადების თარიღი
  • 09-07-1956

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • აზერბაიჯანის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქვემო ბოლნისის საკრებულოს მდივანი (1991 - 1994)
  • ქვემო ბოლნისის მევენახეობის მეურნეობის დირექტორის მოადგილე (1989 - 1991)
  • ბოლნისის ალკკ რაიკომის მეორე მდივანი (1986 - 1989)
  • ბოლნისის ალკკ რაიკომის მდივანი (1985 - 1986)
  • ბოლნისის მევენახეობის მეურნეობის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1984 - 1985)
  • ქვემო ბოლნისის საშუალო სკოლის მასწავლებელი (1983 - 1984)
  • განთავისუფლებული კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1980 - 1983)
  • ქვემო ბოლნისის საშუალო სკოლის მასწავლებელი (1979 - 1980)
  • საბჭოთა არმიის სავალდებულო სამსახური (1977 - 1979)
  • პროფტექნიკური სასწავლებლის მასწავლებელი (1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი აზერბაიჯანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    აზერბაიჯანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)