პეტრე ბერაია პეტრე ბერაია
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ფოთი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №70 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ოდესის საზღვაო ფლოტის ინჟინერთა ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საწყალოსნო ტრანსპორტის ექსპლუატაცია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ოდესის საზღვაო ფლოტის ინჟინრების ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საწყალოსნო ტრანპორტის ორგანიზაცია და ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის პრეზიდიუმის თ\ავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • საქართველოს ტრანსპორტის სამინისტროს წამყვანი სპეციალისტი, უფროსი სპეციალისტი, მინისტრის მრჩეველი (1993 - 1994)
  • საქალაქო კომიტეტის პირველი მდივანი (1986 - 1990)
  • საზღვაო ნავსადგურის უფროსი (1985 - 1986)
  • საქალაქო კომიტეტის მრეწველობის, საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1981 - 1985)
  • საზღვაო ნავსადგურის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1978 - 1981)
  • საქართველოს საზღვაო სანაოსნოს შორეული ცურვის გემებზე კაპიტნის პირველი თანაშემწე (1974 - 1978)
  • კომკავშირის საქალაქო კომიტეტის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1972 - 1974)
  • ფოთის საზღვაო ნავსადგურის ფლოტის მეზღვაური, სამუშაოთა მწარმოებელი, უფროსი სამუშაოთა მწარმოებელი (1964 - 1972)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (02-08-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (14-05-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-11-1995 - 14-05-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    საზღვაო საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საზღვაო საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 14-05-1999)