რამაზ ბერიანიძე რამაზ ბერიანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-08-1955

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №30 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სპეცფაკულტეტი ბიზნესის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა ბიზნეს იურისტი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური აღზრდა

სამუშაო გამოცდილება

  • კასპის რაიონის საკრებულოს მდივანი (1991 - 1995)
  • კასპის რაიონის კომპლექსური სპორტული სკოლის დირექტორი (1984 - 1991)
  • კასპის N1 საშუალო სკოლის მასწავლებელი (1980 - 1984)
  • კალინინის რაიგანყოფილების რიგოსანი (1979 - 1980)
  • კასპის რაიონის ს. აღაიანის საშუალო სკოლის პედაგოგი (1977 - 1978)
  • კასპის რაიაღმასკომის კომენდანტი (1972 - 1973)
  • ქარხანა „კასპელექტროაპარატის“ მუშა (1972)
  • კასპის ღვინის ქარხნის მუშა (1971 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (01-08-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 28-06-1996)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 28-06-1996)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    თურქეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)