გიორგი ბიჭაშვილი გიორგი ბიჭაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 13-11-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №43 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამშენებლო საგზაო მანქანები და მოწყობილებები

სამუშაო გამოცდილება

  • ფირმა „ენერგეტიკა რაჭის“ დირექტორი (1993 - )
  • ონის რაიონული გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - 1993)
  • ტურბაზა „შოვის“ დირექტორი (1988 - )
  • ტურიზმისა და ექსკურსიების საქართველოს რესპუბლიკური საბჭოს კაპიტალური მშენებლობის განყოფილების უფროსი ინჟინერი (1987 - 1988)
  • ქარხანა „აგრეგატის“ უბნის უფროსი (1986 - 1987)
  • N2662 ავტოკოლონის საავტომობილო პარკის გამგე (1985 - 1986)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს N14 ტრესტის საწარმოო კომბინატის ინჟინერი, საამქროს უფროსი, მთავარი მექანიკოსი, დირექტორის მოადგილე (1979 - 1985)
  • საქართველოს მშენებლობის სამინისტროს N1 მექანიზაციის სამმართველოს სამუშაოთა მწარმოებელი (1977 - 1979)
  • სამხედრო სამსახური (1974 - 1976)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1972 - 1974)
  • ავტოტრანსპორტის სამინისტროს მე-2 ტაქსომოტორების პარკის ელექტროზეინკალი (1969 - 1972)
  • კულტურის სამინისტროს თეატრალური სამონტაჟო სამმართველოს დურგალი (1967 - 1968)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სასწავლო საწარმოს მუშა (1966 - 1967)
  • ლუდის ქარხნის საკომპრესორო საამქროს მოსწავლე (1965 - 1966)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 09-06-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 17-10-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 15-09-1998)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იტალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჩინეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)