თამაზ ბოლქვაძე თამაზ ბოლქვაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-08-1954

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფოს მეთაურის აპარატის რეგიონების მართვის სამსახურის სახელმწიფო მრჩეველი (1993 - )
  • საქართველოს მინისტრთა კაბინეტის ეკონომიკური რეფორმებისა და ადგილობრივი მმართველობის სახელმწიფო კომისიის სახელმწიფო მრჩეველი, მინისტრთა კაბინეტის მმართველობის ადგილობრივ ორგანოებთან მუშაობის განყოფილების სახელმწიფო მრჩეველი (1991 - 1993)
  • ეკონომიკისა და დაგეგმვის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი, უმცროსი მეცნიერ-თანამშრომელი, სექტორის გამგე (1978 - 1991)
  • ქედის რაიონის სოფელ ახოს კოლმეურნეობის კოლმეურნე (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (15-09-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 15-09-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სკანდინავია, დანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)