კონსტანტინე გაბაშვილი კონსტანტინე გაბაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 26-09-1948

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • აღმოსავლური ენები და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი გერმანიასა და პოლონეთში (2001 - 2004)
  • საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი გერმანიაში (1993 - 2004)
  • თბილისის მერი (1993)
  • საქართველოს განათლების მინისტრი (1992 - 1993)
  • სახელმწიფო საბჭოს წევრი (1992)
  • საქართველოს განათლების მინისტრის მოადგილე (1989 - 1991)
  • თსუ ფილოლოგიის ფაკულტეტის ზოგადი ენათმეცნიერების კათედრის ასპირანტი, მასწავლებელი, უმცროსი/უფროსი მეცნიერ-მუშაკი, დოცენტი, ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე სამეცნიერო დარგში (1971 - 1993)
  • თსუ, აღმოსავლეთმცოდნეობის ფაკულტეტი, სტუდენტი (1966 - 1971)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ზოგადი ენათმცოდნეობის დოცენტი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოლოგიურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-10-2006)
  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)
  • arrow
    „საქართველოს სახელმწიფო გერბის შესახებ“ საქართველოს ორგანულ კანონში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს ორგანული კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (20-04-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (15-06-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 07-06-2008)