რევაზი გაგულაშვილი რევაზი გაგულაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-07-1955

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (30-09-1997 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამრეწველო კომერციული ფირმა კოლხეთის გენერალური დირექტორი (1988 - 1997)
  • სასოფლო მშენებლობის მე-5 ტრესტის კომპლექტაციისა და და მატერიალური უზრუნველყოფის სამმართველოს უფროსი (1982 - 1988)
  • საქართველოს ალკკ ცხაკაიას რაიკომის მეორე მდივანი (1981 - 1982)
  • საქართველოს ალკკ ცხაკაიას რაიკომის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1979 - 1981)
  • საქართველოს სასოფლო მშენებლობის მე-19 მოძრავი კოლონის სამუშაოთა მწარმოებელი (1978 - 1979)
  • საქართველოს სასოფლო მშენებლობის სამინისტროს მე-5 ტრესტის საწარმოო განყოფილების ინჟინერი (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (09-10-1997 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის მდივანი (02-06-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 02-06-1998)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ისრაელი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)