დავით გადელია დავით გადელია
  • დაბადების თარიღი
  • 01-03-1959

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ჯანდაცვის სამინისტროს განყოფილების გამგე (1995)
  • ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის სამედიცინო კავშირის თავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • გარდაბნის რაიონის მთავარი ექიმის მოადგილე (1986 - 1994)
  • გარდაბნის რაიპოლიკლინიკის ფსიქო-ნევროლოგი (1985 - 1986)
  • რუსთავის ფსოქო-ნევრალგიური დისპანსერის ექიმი (1983 - 1985)
  • საქსოფლმშენინდუსტრიის სამშენებლო ტრესტის ოპერატორი (1976 - 1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (27-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საბერძნეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)