დემური გადელია დემური გადელია
  • დაბადების თარიღი
  • 27-05-1940

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სენაკი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №64 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მშენებელი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის საბანკო-საფინანსო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საბანკო საქმე და კრედიტები

სამუშაო გამოცდილება

  • სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გაერთოანების უფროსი (1982 - 1995)
  • სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მეკუჭნავე (1975 - 1981)
  • გეგეჭკორის კოლმეურნეობის მექანიკოსი (1971 - 1975)
  • გეგეჭკორის კოლმეურნეობის ინჟინერ-მექანიკოსი (1971)
  • გეგეჭკორის საბჭოთა მეურნეობის მექანიკოსი (1966 - 1969)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1966)
  • დიდი ჭყონის საბჭოთა მეურნეობის მძღოლი (1962 - 1966)
  • დიდი ჭყონის საბჭოთა მეურნეობის მუშა (1958 - 1961)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (14-06-2000)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (13-05-2002 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 16-02-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 30-06-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ბიუჯეტის კონტროლის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (30-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)