ირაკლი მერებაშვილი ირაკლი მერებაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-02-1963

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამაცივრო და საკომპრესორო მანქანები და დანადგარები

სამუშაო გამოცდილება

  • საოლქო საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე, საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისია (2008)
  • მთავარი სპეციალისტი, თბილისის მერია (2007 - 2008)
  • წამყვანი სპეციალისტი, თბილისის მერია (2007)
  • ინჟინერ-მექანიკოსი, შ.პ.ს. "ალე" (2002 - 2007)
  • გენერალური დირექტორი, შ.პ.ს. "ტრანსკონტინენტალი" (2001 - 2002)
  • ვიცე-პრეზიდენტი, საქ. ავტომფლობელთა ფედერაცია (2000 - 2001)
  • ინჟინერ-მექანიკოსი, შ.პ.ს. "ა.მ.-99" (1999 - 2000)
  • ბიუროს მდივანი, ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (1992 - 1995)
  • ინჟინერ-გამმართველი, საქ.სსრ სახ.აგროსამრეწველო კომიტეტის სპეციალიზირებული სამონტაჟო გამმართველისამმართველო, ფირმა "საქსპეცმონტაჟავტომატიკა" (1989 - 1992)
  • ტექნიკოსი, ინჟინერ-ტექნოლოგი, ჩარხმშენებელი ქარხნის საკონსტრუქტორო ტექნიკური ბიურო (1984 - 1989)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1982 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (16-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის მდივანი (22-11-1997 - 16-02-1998)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 17-10-1997)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (06-11-2012 - 01-12-2014)
  • arrow
    კომიტეტის აპარატის უფროსი (01-07-2008 - 06-11-2012)