გიორგი გეგელაშვილი გიორგი გეგელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 20-11-1958

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ოფტალმოლოგიისა და ნევროლოგიის ეროვნული ცენტრი (2002 - 2004)
  • შინაგან საქმეთა სამინისტროს მთავარი სპეციალისტი-ნევროლოგი (2001 - 2003)
  • მსოფლიო ჯანდაცვის ორგანიზაციის „წამლის პოლიტიკის“ პროგრამის დირექტორი (1999 - 2000)
  • ნევროლოგიისა და ნეიროქირურგიის ინსტიტუტის მთავარი ექიმი (1995 - 2002)
  • დირექტორის მოადგილის - მთავარი ექიმის მოვალეობის შემსრულებელი (1994 - 1995)
  • სააქციო საზოგადოება „მედსერვისის“ სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი (1992 - 1994)
  • კლინიკური და ექსპერიმენტული ნევროლოგიის ინსტიტუტის კლინიკური ნევროლოგიის გან-ის მეცნიერ-მუშაკი (1990 - 1994)
  • ბრიტანულ-საბჭოთა ერთობლივი საწარმო „უნიფარმი“, მთავარი კონსულტანტი (1989 - 1993)
  • კლინიკური და ექსპერიმენტული ნევროლოგიის ინსტიტუტი, ორდინატურა (1981 - 1983)
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი (1975 - 1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 24-05-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    სლოვაკეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)