ავთანდილ გელაძე ავთანდილ გელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 09-02-1956

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (27-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ადიგენის რ-ის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1992)
  • ადიგენის რ-ის სახალხო კონტროლის რაიონული კომიტეტის თავმჯდომარე (1985 - 1991)
  • ადიგენის რ-ს ს. უდის კოლმეურნეობის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1985)
  • კპ ადიგენის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის ინსტრუქტორი (1982 - 1985)
  • ადიგენის რ-ის ს. უდის საღამოს საშუალო სკოლის დირექტორი (1980 - 1982)
  • ადიგენის რ-ის ს. ჭეჭალის სკოლის დირექტორი (1979 - 1980)
  • თბილისის სტაბილური იზოტოპების სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ინჟინერი (1978 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 18-06-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-1996 - 02-05-1997)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ადმინისტრაციის საკითხთა და წესების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (18-06-1997 - 17-10-1997)