თამაზ გველუკაშვილი თამაზ გველუკაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 30-05-1961

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • რუსთავის საკრებულოს სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე (2002 - 2004)
  • რუსთავის ვაჭრობის სამმართველო, N36 მაღაზიის გამგე (1986 - 1995)
  • რუსთავის ვაჭრობის სამმართველო, მაღაზიის გამგის მოადგილე (1985 - 1986)
  • რუსთავის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის ინჟინერ-დისპეჩერი (1985)
  • რუსთავის ვაჭრობის სამმართველო, მაღაზიის გამგის მოადგილე (1983 - 1985)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1979 - 1983)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ესტონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)