იური გვრიტიშვილი იური გვრიტიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-05-1954

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №31 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ბუღალტრული აღრიცხვა სოფლის მეურნებობაში

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის და კვების მრეწველობის სამინისტროს აღტიცხვის მეთოდოლოგიის და კოტროლის სამმართველოს მთავარი რევიზორი (1993 - 1995)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის და კვების მრეწველობის სამინისტროს რ/გ "საქკონსერვი"-ს უფროსი რევიზორ-ბუღალტერი (1992 - 1993)
  • მცხეთის რაიონის აგროსამრეწველო გაერთიანების უფროსი რევიზორ-ბუღალტერი (1986 - 1992)
  • საქართველოს ხილბოსტნეულის მეურნეობის სამინისტროს სკონტროლო-სარევიზიო სამმართველოს რევიზორი (1981 - 1996)
  • საქართველოს ცენტრალურ სტატისტიკური სამმართველოს უფროსი ეკონომისტი (1979 - 1981)
  • საბჭოთა არმიის რიგებში სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1977 - 1978)
  • გორის რაიონის სოფელ ზერტის კოლმეურენობის მთავარი ეკონომისტი (1976 - 1977)
  • გორის რაიონის სოფელ ზერტის კოლმეურნეობაში ეკონომისტ-ნორმადარის თანამდებობა (1976)
  • ლენინგორის მეცხოველეობის მეურნებობის მუშა (1971 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 17-10-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სკანდინავია, დანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)