ლევან გზირიშვილი ლევან გზირიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 13-11-1959

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • კასპი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართლისმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • მცხეთის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე (1999 - 2003)
  • ხაშურის რ-ის პროკურორი (1997 - 1999)
  • კასპის რ-ის პროკურორი (1993 - 1997)
  • საქართველოს რესპუბლიკის პროკურატურის საგამოძიებო სამმართველოს განსაკუთრებულ მნიშვნელოვან საქმეთა საგამოძიებო განყოფილების პროკურორი (1991 - 1993)
  • საქართველოს რესპუბლიკის პროკურატურის საგამოძიებო ნაწილის პროკურორი (1991 - 1991)
  • კასპის რ-ის პროკურორი (1990 - 1991)
  • საქართველოს სსრ პროკურატურის საგამოძიებო სამმართველოს პროკურორი (1986 - 1999)
  • გორის რ-ის პროკურორის თანაშემწე (1985 - 1986)
  • გორის რაიპროკურატურის გამომძიებელი (1985 - 1985)
  • გორის რაიონის პროკურატურის სტაჟიორ-გამომძიებელი (1984 - 1985)
  • ადიგენის რ-ის პროკურატურის სტაჟიორი (1983 - 1984)
  • თსუ იურიდიული ფაკულტეტის საღამოს განყოფილებიდან დღის განყოფილებაზე სტუდენტი (1980 - 1983)
  • საქკონსერვმრეწვის კასპის ხილკენკროვანი ღვინის ქარხნის იურისტ-პრეტენზიონისტი (1978 - 1980)
  • თბილისის წიგნის ფსბრიკის დამხმარე მუშა (1977 - 1978)
  • საქართველოს შსს შრომა-გასწორების სამმართველოს კონტროლიორი (1977 - 1977)
  • მცხეთის რაიკოოპვაჭრობის მშენებლობის მუშა (1976 - 1977)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ჩვენი საქართველო“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2007 - 29-01-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 22-10-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-02-2005 - 14-11-2007)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 22-10-2007)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-03-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-02-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო–სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2007 - 15-05-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)