როლანდ გილიგაშვილი როლანდ გილიგაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 18-03-1952

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 10-10-2001)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გურჯაანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მოადგილე (1997 - 1999)
  • საქართველოს პროკურორის მოადგილე (1986 - 1997)
  • საქართველოს პროკურატურის საგამოძიებო სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1983 - 1986)
  • თბილისის კალინინის სახ. რაიონის პროკურორი (1978 - 1983)
  • თბილისის პროკურატურის, სასამართლოებში სისხლის სამართლის საქმეებზე ზედამხედველობის და საგამოძიებო განყოფილების პროკურორი (1977 - 1978)
  • საქართველოს უმაღლესი სასამართლოს კონსულტანტი, უფროსი კონსულტანტი (1974 - 1977)
  • თსუ იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტი (1969 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 10-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 10-10-2001)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 10-10-2001)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 10-10-2001)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 10-10-2001)