ზვიად გოგიტიძე ზვიად გოგიტიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-04-1966

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (13-02-2007 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტროს დაცვის ინსპექციის ქვემო ქართლის ბიუროს ინსპექტირების გან-ის უფროსი სპეციალისტი (2006 - 2007)
  • შპს „დილიჟანსის“ დირექტორის მოადგილე ტექნიკურ დარგში (2001 - 2006)
  • შპს „გიორგობელას“ საერთაშორისო სატრანსპორტო გადაზიდვების მენეჯერი (1993 - 2001)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1984 - 1986)
  • საქართველოს ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის სახელმწიფო კომიტეტი, რეზისორის ასისტენტი (1984 - 1993)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (01-03-2007 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-03-2007 - 07-06-2008)