თენგიზ გოგიჩაშვილი თენგიზ გოგიჩაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-06-1965

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლენინგრადის სავაჭრო-ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ლენინგრადის სავაჭრო-ეკონომიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1987 - 1991)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1984 - 1986)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2003)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (20-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (22-04-2004 - 20-02-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-03-2006 - 13-11-2007)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-05-2004 - 20-02-2006)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-05-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    სლოვენიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)