რამინ გოგოხია რამინ გოგოხია
  • დაბადების თარიღი
  • 15-02-1950

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • აგრონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • წალენჯიხის ჩაის მწარმოებელთა ასოციაციის დირექტორი კომერციულ დარგში (1992 - 1995)
  • ქ.წალენჯიხის საკრებულოს გამგეობის თავმჯდომარე (1991 - 1992)
  • სახალხო კონტროლის რაიონული კომიტეტის თავმჯდომარე (1989 - 1991)
  • წალენჯიხის პარტიის რაიკომის საერთო განყოფილების გამგე (1982 - 1989)
  • წალენჯიხის პარტიის რაიკომის პოლიტიკური განათლების კაბინეტის გამგე (1980 - 1982)
  • წალენჯიხის რაიკომის მეორე მდივანი (1979 - 1980)
  • წალენჯიხის კომკავშირის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1974 - 1979)
  • წალენჯიხის კომკავშირის რაიკომის ინსტრუქტორი (1974 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-09-2004 - 09-03-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საბერძნეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)