თენგიზ გონგაძე თენგიზ გონგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 19-07-1962

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამდინარო ნაგებობებისა და ჰიდროელექტროსადგურების ჰიდროტექნიკური მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სამეცნიერო-კვლევითი და სასწავლო-საკონსულტაციო ცენტრი
  • სპეციალობა
  • საგარეო ეკონომიკური საქმიანობის მენეჯერი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შსს შინაგანი ჯარები (2000 - 2004)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს მთავარი სამხედრო საბიუჯეტო სახაზინო სამმართველოს სახაზინო-საკასო გან-ის უფროსი (1997 - 1999)
  • საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის საფინანსო-საგეგმო განყოფილების საფინანსო-სარევიზიო ინსპექციის უფროსი (1995 - 1997)
  • საქართველოს რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტროს საფინანსო-სარევიზიო ინსპექციის უფროსი (1992 - 1995)
  • საქართველოს რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტროს საფინანსო-საგეგმო სამმართველოს მშენებლობის გან-ის ინსპექტორ-რევიზორი (1991 - 1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სამეცნიერო-კვლევითი და სასწავლო საკონსულტაციო სენტრის სტუდენტი (1990 - 1991)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1982 - 1990)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მოსამზადებელი განყოფილება (1981 - 1982)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1938 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის მდივანი (19-12-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის მდივანი (06-02-2006 - 14-06-2006)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2005 - 06-02-2006)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2004 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი კომისია - კომისიის წევრი (26-10-2004 - 26-01-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)