ბეჟან გუნავა ბეჟან გუნავა
  • დაბადების თარიღი
  • 11-04-1965

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ს.კიროვის სახელობის ბელარუსის ტექნოლოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სატყეო-საინჟინრო საქმე
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ზუგდიდის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საგადასახადო დეპარტამენტის ზუგდიდის საოლქო საგადასახადო ინსპექციის უფროსი (2001 - 2003)
  • სმკ ზუგდიდის რაონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე, სამეგრელოს სამხარეო ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1993 - 1995)
  • ზუგდიდის რაიონის საკრებულოს წევრი (1991)
  • საქართველოს მწვანეთა პარტიის საორგანიზაციო განყოფილების უფროსი (1990 - 1993)
  • საქართველოს მწვანეთა პარტიის ზუგდიდის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1990 - 1992)
  • წალენჯიის სატყეო მეურნეობის ჯვრის სატყეოს უფროსის თანაშემწე (1988 - 1990)
  • წალენჯიხის ტყის მრესველობის მეურნეობის მუშა (1986 - 1988)
  • სამხედრო სამსახური (1984 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-12-2005 - 15-02-2007)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 21-11-2005)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 12-12-1997)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-11-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-10-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-11-1996)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იტალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)