ვლადიმერ გუცაევი ვლადიმერ გუცაევი
  • დაბადების თარიღი
  • 21-06-1952

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბუღალტრული აღრიცხვა, სპეც.ბუღალტრული აღრიცხვა მრეწველობაში
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საფეხბურთო კლუბ „მცხეთის“ პრეზიდენტი (2002 - 2004)
  • ქუთაისის საფეხბურთო კლუბ „ტორპედოს“ მენეჯერი (2001 - 2002)
  • საფეხბურთო კლუბ „ალანიას“ მწვრთნელი (2000 - 2000)
  • საქართველოს ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი (1998 - 1999)
  • საქართველოს ოლიმპიური ნაკრების მწვრთნელი (1996 - 1997)
  • საფეხბურთო კლუბ „ალანიას“ მწვრთნელი (1995 - 1996)
  • კვიპროსის საფეხბურთო კლუბ „ანოსტოსისის“ მწვრთნელი (1991 - 1994)
  • თბილისის „დინამოს“ ოსტატ ფეხბურთელთა გუნდის უფროსი (1987 - 1991)
  • სპორტის სამინისტროს ფეხბურთის სამმართველოს უფროსი (1987 - 1987)
  • თბილისის „დინამოს“ ოსტატ ფეხბურთელთა გუნდის წევრი (1971 - 1986)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2001)

საპატიო წოდება

  • სპორტის დამსახურებული ოსტატი (01-01-1981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)