რომან დალაქიშვილი რომან დალაქიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-09-1950

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №26 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ხიდები და გვირაბები

სამუშაო გამოცდილება

  • თეთრიწყაროს რაიონის გამგეობის თავმჯდომარე (გამგებელი) (1992 - 1995)
  • საგეგმო-ეკონომიკური და საფინანსო განყოფილების უფროსი, კონცერნი „საქავტოგზა“ (1990 - 1992)
  • გაერთიანება „თბილავტოგზის“ მთავარი ინჟინერი, საქართველოს საავტომობილო ტრანსპორტისა და გზების სამინისტრო (1988 - 1990)
  • თეთრიწყაროს რაიონის სახალხო დეპუტატთა რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1987 - 1988)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების სამინისტრო, N1 საგზაო-სარემონტო-სამშენებლო ტრესტის მმართველის მოადგილე (1986 - 1987)
  • N17 საგზაო-საექსპლოატაციო უბნის უფროსი, საქართველოს საავტომობილო გზების სამინისტრო (1985 - 1986)
  • კაპიტალური მშენებლობის სამმართველოს უფროსის მოადგილე, ცეკავშირი (1984 - 1985)
  • სატრანსპორტო მშენებლობის სამინისტროს ამიერკავკასიის სატრანსპორტო მშენებლობის ტრესტი „ზაკტრანსსტროი“, N692 სამშენებლო-სატრანსპორტო მატარებლის უფროსის მოადგილე (1982 - 1984)
  • მშენებლობის სამინისტროს გაერთიანება „თბილქალაქმშენი“, ჯგუფის უფროსის მოადგილე, ცენტრალური სამშენებლო ლაბორატორიის უფროსი (1979 - 1982)
  • ცეკავშირის მთავარი გამოთვლითი ცენტრი, უფროსი ინჟინერი (1978 - 1979)
  • მელიორაციისა და წყალთა მეურნეობის სამინისტროს ტრესტ „წყალმშენის“ N5 სამშენებლო სამმართველო (1976 - 1978)
  • სახელმწიფო საპროექტო ინსტიტუტი „სოიუზდორპროექტის“ თბილისის ფილიალი, ინჟინერი, უფროსი ინჟინერი (1973 - 1976)
  • სტუდენტი საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1967 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (27-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 27-11-2000)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 12-12-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბალტიისპირეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (17-04-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფულად-საკრედიტო და სავალუტო ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    რეგიონალური ეკონომიკის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)