თამაზ დაუშვილი თამაზ დაუშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 02-08-1940

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (21-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №4 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ვაჭრობის სამინისტროს სპორტსაქონელის მმართველის მოადგილე, გენერალური დირექტორი (1984 - )
  • საბითუმო ბაზა კულტვაჭრობის მმართველის მოადგილე (1984)
  • საქართველოს მ/რ ბაზა სოიუზხელსაწყოვაჭრობის სატრანსპორტო ექსპლუატაციის გან-ის უფროსი, სავაჭრო გან-ის უფროსი (1979 - 1984)
  • საქართველოს სპეცსაყოფაცხოვრებო რემმონტაჟის ეკონომისტი (1977 - 1979)
  • საქართველოს სოფლმშენის სამინისტროს მცირე მექანიზაციის უბნის ინჟინერ-ეკონომისტი (1976 - 1977)
  • საქართველოს ტურიზმისა და ექსკურსიების საბჭოს ცვლის განყოფილების ინჟინერი (1975 - 1976)
  • მარნეულის ადგილობრივი მრეწველობის კომბინარის ტექნოლოგი (1972 - 1975)
  • საქართველოს საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამინისტროს ინჟინერ-ეკონომისტი (1969 - 1972)
  • თბილისის სსუ ბუღალტერი (1968 - 1969)
  • საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველოს სანტექნიკოსი (1965 - 1968)
  • რესპუბლიკური ნორმატიული სადგურის ტექნიკური ნორმადარი (1963 - 1965)
  • თბილისის ხილის წყლების ქარხნის ტარის საწყობის მუშა (1959 - 1960)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (24-09-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (06-02-1996 - 24-09-1997)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (21-12-1995 - 06-02-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-02-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)