შუქრი დევნოზაშვილი შუქრი დევნოზაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 20-02-1949

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №23 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მეხილეობა-მებოსტნეობა და მევენახეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • რატევანის სახელმწიფო მეურნეობის დირექტორი (1991 - 1996)
  • ბოლნისის პარტიის რაიკომის მეორე მდივანი (1991 - 1987)
  • ბოლნისის პარტიის რაიკომის პირველი მდივანი (1987 - 1991)
  • ბოლნისის სოფლის მეურნეობის გაერთიანების მთავარი აგრონომი, გაერთიანების თავმჯდომარის მოადგილე (1976 - 1981)
  • ბოლნისის კომკავშირის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1974 - 1975)
  • მარნეულის სოფლის მეურნეობის სამმართველოს აგრონომი (1973)

დამატებითი ინფორმაცია

წარჩინების ორდენი 1980 წ

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ცენტრალური აზია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)