კობა დვალიშვილი კობა დვალიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-01-1965

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ქვემო ქართლში (2003 - 2004)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის, ბოლნისის რაიონული ორგანიზაციის აპარატის პოლიტიკური მოხელე, აღმასრულებელი მდივანი (1994 - 1995)
  • საქართველოს საბაჟო დეპარტამენტის ქვემო ქართლის საბაჟო სამსახურის მებაჟე-სპეციალისტი (1992 - 1993)
  • საქართველოს განათლების სამინისტროს ესთეთიკური აღზრდის რესპუბლიკური ცენტრის სპეციალისტი (1990 - 1991)
  • საქართველოს სახელმწიფო ფილარმონია, სახელმწიფო ანსამბლ „რეროს“ მსახიობი (1988 - 1990)
  • საქართველოს სიმღერისა და ცეკვის სახელმწიფო აკადემიური დამსახურებული ანსამბლის (ერისიონი) მსახიობი (1986 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    მოლდოვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ცენტრალური აზია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)