რევაზ დიასამიძე რევაზ დიასამიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-09-1948

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • ბათუმის შ. რუსთაველის სახ. სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტის იდეურ-აღმზრდელობითი მუშაობის გან-ის უფროსი ლაბორანტი, დეკანი, დოცენტი, კათედრის გამგე (1980 - 1995)
  • მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ისტორიის ფაკულტეტის ასპირანტი (1976 - 1979)
  • სახელმწიფო თევზჭერის ბაზის სამაცივრო დანადგარების მემანქანის თანასემწე (1970)
  • სამხედრო სამსახური (1967 - 1969)
  • აჭარგაზის სამმართველოს ზეინკალი, მტვირთავი (1966 - 1967)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის მდივანი (12-03-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 12-03-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)