თემური დოლიშვილი თემური დოლიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-01-1959

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს ლეიბორისტული (შრომის) პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დუშეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ვეტერინარია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ამაღლების“ დირექტორი (1995 - 1998)
  • მჭადიჯვრის მეფრინველეობის ფაბრიკის დირექტორი (1990 - 1995)
  • მჭადიჯვრის მეფრინველეობის ფაბრიკის ბრიგადირი (1986 - 1988)
  • საბჭოთა არმიის რიგები (1981 - 1983)
  • საქართველოს ზოოვეტერინარული ინსტიტუტის სტუდენტი (1978 - 1986)
  • რადიოსადგური N5, ელ.მონტიორი (1975 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ჩვენი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (22-10-2007 - 31-01-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (05-03-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 22-10-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)