ზვიად დოლიძე ზვიად დოლიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 25-01-1959

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ა. ს. პუშკინის სახელობის თბილისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია-პედაგოგიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შოთა რუსთაველის სახ. თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი (2003 - )
  • საქართველოს შოთა რუსთაველის სახ. სახელმწიფო თეატრალური ინსტიტუტის სატელევიზიო ხელოვნების კათედრის გამგე (1999 - )
  • საქართველოს შოთა რუსთაველის სახ. სახელმწიფო თეატრალური ინსტიტუტის დოცენტი (1996 - 2003)
  • საქართველოს შოთა რუსთაველის სახ. სახელმწიფო თეატრალური ინსტიტუტის უფროსი მასწავლებელი (1992 - 1996)
  • საგამომცემლო მცირე საწარმო „ტაო-90“-ის დირექტორი (1991 - 1992)
  • საქართველოს საისტორიო საზოგადოების თავმჯდომარის მოადგილე (1989 - 1991)
  • პუშკინის სახ.სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი (1988 - 1989)
  • დოკუმენტურ-ქრონიკალური და სამეცნიერო-პოპულარული ფილმების სტუდიის „მემატიანეს“ რედაქტორი (1982 - 1988)
  • კინოსტუდია „ქართული ფილმის“ რეჟისორის ასისტენტი (1981 - 1982)
  • უშინსკის სახ.N1 ექსპერიმენტული სკოლის ისტორიის მასწავლებელი (1978 - 1981)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიულ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ხელოვნებათმცოდნეობის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)