გიორგი ენდელაძე გიორგი ენდელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-04-1957

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო გზები

სამუშაო გამოცდილება

  • ბაღდათის ავეჯის ფაბრიკის დირექტორი (1994 - 1995)
  • სმკ ბაღდათის რაიონული ორგანიზაციის აღმასრულებელი მდივანი (1994)
  • ბაღდათის რაისაბჭოს აღმასკომის, პრეფექტურის, გამგეობის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1990 - 1994)
  • ბაღდათის კომკავშირის რაიკომის პირველი მდივანი (1983 - 1990)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სატრანსპორტო ფაკულტეტის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1980 - 1981)
  • ბაღდათის მომხმარებელთა საზოგადოების მუშა (1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ისრაელი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)