ალექსანდრე ვანაძე ალექსანდრე ვანაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-10-1948

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხულო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კემეროვოს სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • ხულოს რ-ნის საავადმყოფოს ქირურგი (1987 - )
  • კემეროვოს ოლქის საავადმყოფოს ქირურგი (1986 - 1987)
  • კემეროვოს სასწრაფო სამედიცინო დახმარების სადგურის ფერშალი (1977 - 1986)
  • ღორჯომის საუბნო საავადმყოფოს ფერშალი (1973 - 1977)
  • კოლმეურნეობის წევრი (1970)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ირანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)