გიორგი ვარდანაშვილი გიორგი ვარდანაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 11-05-1954

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (16-02-2007 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ინდმეწარმე (2001 - 2003)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სად ოპერატიული სამსახური (2001 - 2001)
  • კერძო ბიზნესი (1999 - 2001)
  • შსს ოპერრწმუნებული (1983 - 1999)
  • საკონსტრუქტორო ბიურო „სამრეწველო მანქანათმშენებლობა“ ხარატი (1976 - 1983)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1973 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (01-03-2007 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (13-07-2007 - 07-06-2008)